Bugünkü
Takvim

Havada 470 tur

THY’nin İstanbul’dan Kanada’ya gitmek için havalanan uçağında 16 yaşındaki bir yolcu rahatsızlandı. Pilot, iniş ağırlığına ulaşmak için 7 saat 20 dakika boyunca Marmara Denizi üzerinde tam 470 tur attı, 6 ton yakıt tüketti

ABONE OL
Havada 470 tur
Türk Hava Yolları'na ait uçak, önceki gün İstanbul Atatürk Havalimanı'ndan Kanada'nın Montreal kentine doğru 253 yolcusuyla havalanmıştı. Kısa bir süre sonra 16 yaşındaki bir yolcu rahatsızlanmış, pilot Atatürk Havalimanı'na geri dönme kararı almıştı. Uçak 7 saat 22 dakika Marmara Denizi üzerinde tur atıp yakıtını tükettikten sonra saat 22.55'de sorunsuz bir şekilde inişini gerçekleştirmişti.

YOLCULAR VAZGEÇTİ
Yakıt boşaltma sistemi bulunmayan uçak iniş için uygun iniş ağırlığına ulaşmak için Marmara Denizi üzerinde tam 470 tur attıktan sonra yakıtını tüketti. Uygun iniş ağırlığına ulaşan uçak saat 22.55'te İstanbul Atatürk Havalimanı'na sorunsuz şekilde indi. Rahatsızlanan yolcunun uçaktan indirilmesinin ardından terminale alınan yolcular için tahsis edilen yeni uçak, Montreal'e gitmek üzere saat 01.35'de Atatürk Havalimanı'ndan havalandı. Bu arada bazı yolcular uçuştan vazgeçerken, rahatsızlanan yolcu ve 4 yakını da uçağa binmezken, bazı yolcular da Montreal'e gitmedi.

kalan karakter 1000

serda serda

kardesim, askeri bir uçak yanasip uçaktan yakiti çekememismi.

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır1
cevapla 15.10.2017 14:52

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.