Bugünkü
Takvim

Bomba itiraf: Biseksüelim

Türkiye hakkında hep karalama kampanyası yürüten yazar , ABD’de TED Talks’ta bomba bir itiraf yaptı. Biseksüel olduğunu açıkladı. Yankı uyandırdı

ABONE OL
Bomba itiraf: Biseksüelim
İngiltere'de yaşayan feminist yazar Elif Şafak, ABD New York'ta TED Talks programında konuşma yaptı. 22 dakika sahnede kalan Şafak, konuşmasının 18. dakikasında bomba bir itiraf yaptı. Yazar, biseksüel olduğunu ve kadınlardan da hoşlandığını açıkladı. Yazarın bu itirafı salondaki yüzlerce kişiyi şaşkına uğrattı.

KİMSE SESSİZ KALMAMALI
Şafak, kendi sosyal medya hesabından da duyurduğu itirafında "Karalanmaktan, alay, nefret ve stigma konusu olmaktan çok korktuğum için hiçbir zaman kendimin biseksüel olduğumu kamuya açık alanda konuşma cesaretini göstermediğimin farkına vardım. Fakat birisi hiç kimse durumun karmaşıklığı nedeniyle sessiz kalmamalıdır" dedi. Yurtdışında kaçak hayatı yaşayan FETÖ'cü Eyüp Can Sağlık'la 2006'da evlenen Şafak ayrıca, "Ben her zaman azınlık hakları konusunu yüksek sesle açıktan konuşan ve üzerinde etraflıca yazan biri oldum, kadın hakları, LGBT hakları gibi" diye konuştu.

kalan karakter 1000

Mehdi Mehdi

Allah,tan korkmaz,ahlaksız,sapık.

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 15.10.2017 10:51

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.