;

Sahil ko'rum'a

’cü Yüzbaşı Kadir Karaman, lüks yatıyla Güney Kıbrıs Rum Kesimi’ne kaçmak için demir aldı. Firar gecesi fırtınaya yakalandı. Rumlar tarafından deniz ortasından kurtarılıp Larnaka Limanı’na çıkarıldı

Sahil koruma
Deniz Kuvvetleri Komutanlığı'nda gemi komutanı olarak görev yapan 'cü Yüzbaşı Kadir Karaman'ın firarı, filmleri aratmadı. Buna göre İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı, Kadir Karaman hakkında geçtiğimiz günlerde FETÖ'den gözaltı kararı çıkarttı. Karaman, Kazakistan uyruklu eşi Nina Pozhidaeva ile birlikte Mersin'den kendisine ait 9 metrelik Sanches adlı motor yatıyla Güney Kıbrıs Rum Kesimi'ne kaçtı. Bu firarın detayları ortaya çıktı. FETÖ'cü hain Mersin Yat Limanı'ndan 9 metrelik yatıyla çıkış yaptı. Ancak transitlog (seyir izin) işlemini yapmadığı, pasaport kontrolüne de girmediği saptandı. Karaman, Güney Kıbrıs'a doğru yol alırken, Akdeniz'in ortasında fırtınaya yakalandı. Telsiz üzerinden Rumlar'la irtibat sağladı. Yardım sesini duyan Rumlar, Karaman'ı kurtardı. FETÖ'cü Karaman ile eşinin yatının Larnaka Limanı'na demirlenmesini sağladı. İfadesi alındıktan sonra serbest kalan Karaman ve eşi Pozhidaeva, Kıbrıs sokaklarında turist gibi rahat rahat dolaştı.
Kadir Karaman'ın Fetullahçı Terör Örgütü'nün kripto isimlerinden olduğu söyleniyor.
FETÖ'cü yüzbaşı Kadir Karaman, Kırgız asıllı eşi Nina ile Rumlar'a sığındı.

Ceyhan TORLAK

Etiketler:

kalan karakter 1000

mehmet mehmet

hain kanı bozuklar idam edilmeli acilen

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 07.10.2017 08:24

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.