;

battı

Barzani’nin gayrimeşru referandumu sonrası ’e uluslararası uçuşlar durduruldu. Maliyet sorunu yaşayan Erbil Havalimanı, sadece bir hafta içinde iç hatları kaldırıp kepenk kapama noktasına geldi

Erbil battı
Irak Kürt Bölgesel Yönetimi'nde 25 Eylül'de gerçekleşen gayrimeşru referandumuna yaptırım olarak bölgeye yönelik uluslararası uçuşların yasaklanmasının ardından, Uluslararası Havaalanı kapanma noktasına geldi. Havaalanı yetkilileri, 29 Eylül'de Bağdat tarafından uluslararası uçuşların yasaklanması nedeniyle ortaya çıkan maliyet sorununun iç uçuşların askıya alınmasına yol açabileceğini söyledi. Havaalanının, çalışanların maaşları, yakıt, elektrik, temizlik ve onarım masraflarını içeren aylık maliyetinin 2.3 milyon dolara ulaştığı belirtilirken, sadece Fransız ve Alman şirketleri ile yapılan anlaşmaların değeri ise 35 milyon dolar olarak gösterildi. Bir hafta içinde iflas noktasına gelen havalimanının kısa bir süre sonra tamamen kapanacağı belirtildi.
Etiketler:

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.