;

Yıkılıyor yalanı

’da ’nde başlatılan kentsel dönüşüm ile birlikte yaşanan ‘türbe yıkılıyor’ yalanına son nokta. Belediye Başkanı Ali Korkut, “Maalesef kişisel menfaatleri tarafımızdan geri tepenler, türbe yıkılıyor iftirasının arkasına sığınarak kampanya başlatıyor” dedi.

Yıkılıyor yalanı
Yakutiye Belediye Başkanı Ali Korkut, belediyeden menfaatleri geri tepen bazı şahısların iftira ve karalama kampanyası başlattığını belirtti. Korkut, "Hasan-ı Basri olarak geçen semtte 29 bin metrekare alanı kentsel dönüşüm uygulamasıyla gecekondulardan temizledim. Alanda Hasan-ı Basri Hazretlerine ithaf edilen ve tamamen hurafeden oluşan bir türbe yer almaktadır. Rivayetler üzerine 1993 yılında Erzurum Belediyesi tarafından ucube bir yapı ihdas edilmiş. Kişisel menfaatleri ve belediyeden beklentileri gerçekleşmeyenler, şimdi bu yapı üzerinden iftira ve karalama kampanyası yürütmektedir. Halkımıza bir daha beyan ediyorum, yapımcı firmanın projeleri ortadadır" dedi.

MAHALLELİ DE TEPKİLİ
Türbe diye adlandırılan yerin muhafaza edileceğini belirten Korkut şöyle konuştu: Şimdi projede türbenin yeni görüntüsünü de paylaşıyorum. Çevresi tamamen yeşil alan ve yaşam alanı olarak planlanmıştır. Ruhsata işli bu projeyi halkımızla paylaşarak gerçekleri karartmaya çalışan, kişisel menfaatlerini şehrin üzerinde tutan, gerçek niyetlerini perdeleyen çevrelere en güzel cevap olacaktır" dedi. Bu kişilerin, belediyeden rant elde edemedikleri için bu yola başvurdukları mahalle sakinleri tarafından da doğrulandı

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.