Bugünkü
Takvim

Kahkaha 'taş'kını

Dev Florence, bugün dünyayı teğet geçecek. Astronomi dünyası ayakta, sosyal medya yıkılıyor...

Kahkaha 'taş'kını
Astronomi dünyasında büyük heyecan yaşanıyor. 21 Ağustos'taki Güneş tutulmasının ardından esrarengiz bir gezegeninin ortaya çıkacağına dair teorilerin büyük rağbet gördüğü bir dönemde büyük bir Dünya'ya hızla yaklaşıyor. 4.5 kilometre genişliğindeki 'Florence' göktaşı bugün Dünya'nın 7 milyon kilometre kadar yakınından geçecek. Uzay bilimciler, bu 'teğet geçiş'i izleyebilmek için şimdiden radarlarını hazırlamış durumda. İlk kez 1981 yılında tespit edilen göktaşına İngiltere'nin efsanevi hemşiresi Florence Nightingale'in adı verilmiş. Sosyal medya kullanıcıları, tüm dünyanın heyecanla beklediği bu olayı diline fena doladı...


*Kurbanın olayım geç artık!
*Yaa durun daha sevip de kavuşamayanlar var....
*7 milyon kilometre yakınından geçecek dediği Beylikdüzü mü acaba?
*Evi boyatacaktım vazgeçtim.....
*Bi bayramımız var rahat verin...
*Teğet geçmez, gelir kesin Türkiye'ye çarpar...
*Açıcam şimdi bayramlık ağzımı...
*Ne kadar büyük olursan ol, bir kavurma kadar kadar etkili değilsin hayatımda!

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.