;

Lüküs haYAT

Sosyetik tatilciler, beach’lerden bıktı. Rotayı mavi denizlere kırdı. Bu sayede yat turizmi patladı. Ege ve Akdeniz’in koylarında teknelerin demir atacağı yer kalmadı

Lüküs haYAT
Akdeniz ve Ege'de mavi koylar, ı ağırlamaya başladı. Başta Göcek olmak üzere Marmaris, Bodrum, Datça ve Fethiye ile Dalaman koylarında yoğunluk nedeniyle yatlar demirleyecek yer bulmadı. Dalaman Belediyesi sorumluluk alanındaki Bedri Rahmi, Hurma, Küçük ve Büyük Sarsala koyları ile Miraç, Hamam, Yavan Su, Merdivenli, Göbün ve Kapıkoyu ile Göcek, Bengüş, Osmanağa, Günlüklü, Boynuzbükü, Kille, Yassıcalar, Ayten, Tersane Adası ve Domuzadası da yoğunluk nedeniyle dolup taşıyor. Marmaris'in birbirinden güzel 36, Datça, Bozburun Yarımadası'ndaki 52 koy ve üç yanı denizlerle çevrili Bodrum'daki onlarca koy aynı durumla karşı karşıya. Bu durumun turizm açısından sevindirici olduğunu belirten Marmaris Deniz Ticaret Odası Başkanı Hasan Mengi, "Şu an için bu ciddi doluluk tabii ki bizleri sevindiriyor. Bu doluluk süresinin 8 aya uzaması gerekir. Son yıllarda bu doluluk 2.5 ayla sınırlanıyor. Temmuz ve ağustos tam dolu geçiyor" dedi. Yat turizminin 7 yıldızlı turizm olarak bilindiğine dikkat çeken Mengi, "Bu kara turizmi gibi değil. Gelenler çok döviz bırakıyor. Bu nedenle ne yapıp etmeli ve eskiden olduğu gibi 8 ayı yakalamak için mutlaka çalışmalar yapmalıyız" diye konuştu.

Etiketler: ,
  • 31 Temmuz 2017, Pazartesi

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.