;

Darbeye övgü

Pensilvanyalı sahtekar, teröristlerine darbeyi hoş göstermek için yeni bir kayıt yayınladı. Kendi cuntasının halka bomba attığına hiç değinmeyen teröristbaşı, 1960, 1971 ve 1980 darbelerini yapanlara ise övgüler yağdırdı

Darbeye övgü
Fetullahçı Terör Örgütü () lideri Fetullah , örgüt militanlarına seslendiği konuşmasında, "Ne 27 Mayıs'ta, ne 12 Mart'ta darbe yapanlar yiyeceğimizi veriyorlardı. Bir tokat vurmadılar, bir saygısızlık göstermediler" dedi. 15 Temmuz 2016 tarihinde Türk Silahlı Kuvvetleri ve polis teşkilatı içerisinde yuvalanan "FETÖ mensuplarının gerçekleştirdiği darbe teşebbüsünün elebaşı olan Fetullah Gülen'in 24 Temmuz 2017 tarihinde örgütün yayın organları tarafından sosyal medyada dolaşıma sokulan yeni bir kaydı ortaya çıktı. Pensilvanyalı teröristbaşının örgüt üyelerine seslendiği konuşmasında 1960, 1971 ve 1980 darbelerini gerçekleştirenlere övgüler yağdırdığı görüldü.

KENDİ CUNTASINA SES YOK
27 Mayıs 1960 darbesi, 12 Mart 1971 Muhtırası ve 12 Eylül 1980 darbesini gerçekleştirenlerin kendilerine bir saygısızlık yapmadığını ifade eden Gülen, "İtiraf etmeliyim ki ne 27 Mayıs'ta darbe yapanlar, ne 12 Mart'ta darbe yapanlar; tutukevine sonra da hapishaneye koyanlar, bunların yaptığı saygısızlıkların onda biri saygısızlığı görmedim. Mübalağa yapmıyorum. Yiyeceğimizi veriyorlardı. Bir tokat vurmadılar, bir saygısızlık göstermediler" diye konuştu. in yargılanmasına içerleyen, mevcut seçilmiş hükümeti ise cunta yönetimleri ile karşılaştırmaya çalışan Gülen'in halka silah sıkan kendi cuntasına ise ses çıkarmaması, FETÖ'nün nasıl kansız bir örgüt olduğunu bir kez daha gözler önüne serdi.

Etiketler: , ,
  • 31 Temmuz 2017, Pazartesi

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.