;

Ağaç 'site'mi

’da bir tatil sitesinde 15 çam ağacının dalları izinsiz kesildi. Mahalleli tepki gösterdi. Site yöneticisi Salarvan’ın savunması ise dikkat çekti: Ne var 5-6 ağaç kestiysek

Ağaç sitemi
Muğla 'da bir sitede ağaçların kesilmesi, tepkileri beraberinde getirdi. Skandal, Kumbahçe Mahallesi Akçabük Sokak'taki Gencer Sitesi'nde patlak verdi. Sitedeki 15 çam ağacının dalları, deniz manzarasını kapattığı gerekçesiyle kesildi. Site yönetimi, vinç ve merdiven yardımıyla kestiği cam ağaçlarının dallarını odun haline getirdi. Site sakinleri duruma tepki gösterdi. "Ağaç katliamı yapılıyor" diyen yurttaşlar, site yöneticisi Ünal Salarvan'dan kesimin durdurulmasını istendi. Ancak buna rağmen kesim devam etti. Bunun üzerine site sakinleri ve mahalleli durumu Bodrum Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ile Bodrum Orman İşletme Şefliği'ne bildirdi. Kesimi durdurup soruşturma başlatan Zabıta ve Orman İşletme Şefliği görevlileri, odun haline getirilen ağaç dallarına el koyup tutanak tuttu. Mahalle sakinlerinden emekli öğretmen Cemil Güvercin (59), asırlık çam ağaçlarının kesildiğini görünce şoke olduklarını söyledi. Güvercin, "Ağaçları kesmiyoruz, buduyoruz' dediler. Araştırdık, meğerse evlerinin manzarası kapanıyor, denizi göremiyorlar diye ağaçları kesiyorlarmış. İzinleri de yok" dedi. Sitesi Yöneticisi Salarvan'ın ise "Ne var şurada 5-6 ağaç kestiysek? Sizi mahkemeye vereceğim" diye savunma yapması dikkat çekti.
Etiketler:
  • 18 Temmuz 2017, Salı

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.