Bugünkü
Takvim

Pardon tazminatı

Pardon tazminatı
İzmir'de bir evde uyuşturucu bulunduğuna dair ihbar alan polis, 9 Mayıs 2015 tarihinde operasyon yaptı. 144 adet uyuşturucu hap ile çatıda saksıya ekilmiş 6 kök hintkeneviri ele geçirildi. Evde bulunan Şükrü Yarar, tutuklandı. Savunmasında "Evin içerisinde yapılan aramada suç unsuruna rastlanmadı. Yan bahçede uyuşturucu hap, çatıda hintkeneviri bulundu. Ele geçirilen uyuşturucu hap ve hintkeneviri ile benim bir ilgim yok" dedi. Ama tam 11 yıl hapis cezası aldı. 16 ay cezaevinde kaldı. Avukatı Tolga Turgut, kararı temyiz etti. Yargıtay 20'nci Ceza Dairesi, inceleme sonunda Yarar hakkında beraat kararı verilmesi gerektiğini belirtti. Yerel mahkeme, bu isteği yerine getirdi. Beraat kararı verip Yarar'ı tahliye etti. Suçsuz yere 16 ay hapis yatan Yarar, 400 bin lira tazminat istedi.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.