Takvim

Bugünkü
Takvim
  • Güncel
  • 30.03.2017 Gazete
ABONE OL

Karmaşık olay

, veterinere götürdüğü yaralı baykuş kendisine teslim edilmeyince ortalığı birbirine kattı. Tehditler yağdırdı. Orman ve Su İşleri Bakanlığı, baykuşun doğaya salınacağını açıkladı

Karmaşık olay
Milli futbolcu 'ın eşi Tuğba Aşık, geçtiğimiz günlerde evinin bahçesinde bulduğu baykuşu veterinere götürünce ortalık karıştı! İstanbul Cihangir'de bir veterinere götürülen kuşun nadir bulunan 'Kulaklı Hayvan Baykuşu' olduğu saptandı. Hayvanın tedavi edilmesinin ardından bakanlığa teslim edileceğini duyan Aşık, ortalığı birbirine kattı. Baykuşun kendisine teslim edilmesi gerektiğini söyleyen Aşık, veterinerle tartıştı. Olayın büyümesiyle taraflar birbirlerini suçlayan açıklamalar yaptı. Veteriner Dilara Tezel, "Yağmur Hanımefendi'ye ait olması bile mümkün olmayan bir kuşun muayenesini gerçekleştirdim. Bu hayvanın Orman Bakanlığı tarafından salınması gerektiği, bilgisini verdim.

5 BİN LİRAYA SATACAKTI
Ancak Tuğba Hanım, 'Siz benim kuşumu nasıl el koyarsınız? Siz kimsiniz? Bunu yapmaya ne yetkiniz var? Orayı kapattıracağım' gibi tehditler savurdu" dedi. ise "Ben bu kavgayı yapmasaydım hayvanı 5 bin liraya satacaklardı" dedi. Tezel ise bu iddiayla ilgili "Satacak olsam, neden Orman Bakanlığı'na haber vereyim" diyerek kendisini savundu. Taraflar arasındaki tartışmalar sürerken Orman ve Su İşleri Bakanlığı, baykuş için kararını verdi. Şu anda İstanbul Üniversitesi Veterinerlik Fakültesi'nde tedavi gören baykuşun, iyileştikten sonra Bakanlık ekiplerinde doğaya salınacağı bildirildi.