Bugünkü
Takvim

Ordu-Giresun uçuşa geçti

ABONE OL
Ordu-Giresun uçuşa geçti
Türkiye ve Avrupa'nın deniz üzerine kurulan tek havalimanı olan Ordu-Giresun Havalimanı, bölge ekonomisini hareketlendirdi. İki şehirde de ticaret ve turizm canlandı. Arsa fiyatları ikiye katlanırken, yatırımlar da arttı. Taksicilerin ve esnafın yüzü güldü. Bulancak'ta 5 bin kişiye ekmek kapısı olacak organize sanayi bölgesi kuruldu. Ordu-Giresun Havalimanı'nda taksicilik yapan Hasan Altunkaynak, havalimanını bölgeye kazandıran herkese teşekkür ederek, "Çok sayıda yerli ve yabancı ziyaretçi geliyor. Özellikle Arap turistler Trabzon'u görmek istiyor, yaylalara gitmek istiyor. Bu da bizim için önemli bir gelir kaynağı oldu" dedi. Piraziz-Giresun Dolmuş Hattı Başkan Yardımcısı Mustafa Karahasan ise "Daha önce yolcu sayımız azdı. Havalimanı ile birlikte işlerimiz arttı" diye konuştu.

Züleyha Başkıra, Mustafa kırlak

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.