Bugünkü
Takvim

Demir adam!

ABONE OL
Demir adam!
Adana'da yaşayan Abdurrahman Bulut'un (53) 7 yıl önce yemek borusu tıkandı. Hastaneye kaldırıldı. Yemek borusu ve akciğer kanserine yakalandığı saptandı. Ameliyata alınan Bulut'un yemek borusundan 12 santimetrelik parça alındı. Ağızdan beslenemediği için 4 ay boyunca bağırsaktan gıda aldı. Bir süre sonra ise yeniden operasyona alındı. Yemek borusunun iki ucu birleştirildi. Ancak bu işlem sonrası yediği yemekler akciğerine kaçtı. Bunun üzerine yemek borusuna 1.5 yıl arayla 6 metal stent takıldı. Yemek borusunun yüzde 90'ı metalden oluşan Bulut, yaşadığı süreci şöyle anlattı: "Benden ümidi kesmişlerdi. Ölürüm diye torunuma adımı verdiler. Ancak demir stentle hayata bağlandım. Bu yöntem başka hastalara da umut olacak" dedi.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.