Bugünkü
Takvim
  • Güncel
  • 24.03.2017 Gazete
ABONE OL

İyilik cepte

Akdeniz Üniversitesi Rektörü Mustafa Ünal, öğrencisinin ricasını kırmadı. 92 liralık cep telefonu faturasını ödedi...

İyilik cepte
Sosyal medya ilginç bir olaya daha sahne oldu. Akdeniz Üniversitesi öğrencilerinden Baran Elbir, sosyal paylaşım sitesi Twitter'daki hesabından Rektör 'ın kişisel hesabına, telefon faturasının fotoğrafını göndererek, "Sayın hocam, siz bu seferlik ödeseniz, bursum yatınca size veririm" mesajı attı. Ünal da "Tabii ki ama geri ödeme istemiyorum" diyerek 92 lira 60 kuruşluk faturayı ödedi. Elbir daha sonra yine hesabından, "Hoca gibi hoca, rektör gibi rektör. Teşekkürler hocam" mesajını paylaştı. Rektör Prof. Dr. Mustafa Ünal, Twitter'daki mesajı görünce çok şaşırdığını ancak "Gerçekten ihtiyacı vardır" diye düşünerek faturayı ödediğini belirtti. Öğrenciyle yüz yüze de görüşeceğini dile getiren Ünal şunları söyledi: "Çocuklarımızın bütün sorunlarıyla ilgileniyoruz. Sadece bu dikkat çekti. Normalde dersleri, bursları, konaklamalarıyla ilgili yaşadıkları her türlü sorunu, isteği bana sosyal medyadan ya da e-posta ile ulaştırıyorlar. Çoğuna cevap veriyorum. Üniversitede aile ortamı var, onlar bizim çocuklarımız."


kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.