Bugünkü
Takvim

Uygun adım inkar

ABONE OL
Uygun adım inkar
15 Temmuz gecesi en kritik noktalardan biri Ankara'daki Özel Kuvvetler Komutanlığı'nın nizamiyesiydi. Şehit Astsubay Ömer Halis Demir, darbeci general Semih Terzi'yi vurarak darbenin seyrini değiştirdi. O davanın 18 sanığı için yargı süreci devam ederken, Özel Kuvvetler Komutanı Korgeneral Zekai Aksakallı'nın tanık olarak ifadesinin alınmasına karar gerildi. Aksakallı, görevde olduğu için yazılı olarak ifadesini gönderdi.

'CEZAEVİNDE RAHATIM' DEDİ...
Türkiye Aksakallı'nın ifadelerini konuşurken, dünkü duruşmada önemli bir gelişme yaşandı. Ankara 14. Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki duruşmada, tanık beyanlarının alınması tamamlandı. Mahkeme Başkanı İsmail Ademoğlu daha sonra Aksakallı'nın ifadesini okudu. Duruşmada sanık avukatlarına, Aksakallı'nın ifadesine karşı beyanları soruldu. Sanık binbaşı Fatih Şahin'in avukatı Çiğdem Koç'un, "Aksakallı'nın ifadesi alınmadan önce 50 sorum vardı, şimdi 100 sorum var. Kendisi burada dinlenmeden olmaz" dedi. Bunun üzerine Ademoğlu, buna bir engel olmadığını belirtti. Sanık Astsubay Mehmet Bilge, "Tahliye istemiyorum. Arkadaşlarımın beyanlarına katılmıyorum. Cezaevinde rahatım" dedi. Tahliye talepleri reddedilirken, olay yerinde keşif yapılmasına karar verildi.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.