Bugünkü
Takvim

İşte mucize

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın örnek gösterdiği , hikayesiyle etkiledi. Meme kanseri nedeniyle 6 ay ömür biçilen genç kadın, pes etmedi. Kendi işini kurup hem hayalini gerçekleştirdi hem de hastalığını yendi.

ABONE OL
İşte mucize
Cumhurbaşkanı , önceki gün esnaflarla bir araya geldi. Meme kanserine yakalandıktan sonra KOSGEB'ten aldığı destekle kendi işini kurup, hastalığını yenen Göknur Damat'ı (32) örnek gösterdi. Bu konuşmanın ardından herkes Damat'ın başarı hikayesini merak etti. Tekirdağlı Göknur Damat, 2 yıl önce hastaneye gitti. Meme kanserine yakalandığını öğrendi. Doktorlar genç kadına, "6 ay ömrün kaldı" dedi. Kalıcı makyaj uzmanı olan Damat ise pes etmedi. KOSGEB desteğiyle açtığı makyaj stüdyosu ile hayallerini gerçekleştirdi. Kalıcı makyaj konusunda birçok başarı elde eden Damat, Hollanda'da düzenlenen yarışmada da ülkemize birincilik getirdi. Genç kadın, bu süreçte meme kanserini de yendi. Başarılarıyla kanser hastalarına moral olan , "Bana 6 ay ömür biçildi. Ölümü ağzıma almadım. İşimi kurup hayallerime sarıldım. Bu sayede kanseri yenmeyi başardım. Kanser hastaları hiçbir zaman 'Ben hastayım, öleceğim' demesinler. Hayata sarılıp sonuna kadar mücadele etsinler" dedi.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.