Bugünkü
Takvim

İlk ceza çıktı

ABONE OL
İlk ceza çıktı
15 Temmuz darbe gecesi yaşananlarla ilgili ilk hapis cezası çıktı. Darbe girişiminin gerçekleştirildiği akşam 'teki Mihrişah Hacıkadın Camii'nde sela okuyan imam Adem Tunoğlu ile cami cemaatinden emekli polis memuru Nihat Altın'a palayla saldırarak yaralayan ve hakkında iddianame düzenlenen Zeki Türkeri'nin yargılanması tamamlandı. İstanbul 22. Ağır Ceza Mahkemesi, şüpheli hakkında dört ayrı suçtan ( adına suç işlemek, kasten adam öldürmeye teşebbüs, yaralama ve kamu görevlisine görevinden dolayı hakaret) toplam 19 yıl 9 ay hapis cezası verdi. Kararı Mahkeme Başkanı Fikret Demir sanığın yüzüne okudu. Sanığın tutukluluğunun da devamına karar verildi.

Nazif Karaman

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.