Bugünkü
Takvim

iye

İki memuru, özel bir televizyon kanalında yayınlanan sinin ünlü mekanında olduğunu fark etti. Bunun üzerine sete baskın düzenlendi. Eserler, incelenmek üzere Arkeoloji Müzesi’ne gönderildi

ABONE OL
Polisiye dizi
Güvenlik güçleri, bu defa bir televizyon sinin ünlü mekanlarından birisine kaçakçılığı operasyonu düzenledi. Operasyonun kaynağı ise iki in dikkatiydi! Söz konusu dizi ise başladığı günden bu yana dikkat çeken ve özel bir televizyonda yayınlanan '' dizisiydi. Buna göre iki polis memuru, diziyi izledikleri sırada Çetin Tekindor'un canlandırdığı ve dizide Kebapçı Celal'in mekanı olarak bilinen restoran ve kafede gördükleri ve tarihi eser olabileceğini düşündükleri Amfoba objelerini ve çömlekleri fark etti. Durumu çalışma arkadaşlarına bildirdi. Kaçakçılık ekipleri, vakit kaybetmeden İstanbul Beyoğlu'nda bulunan mekana baskın düzenledi. Mekanın bahçesinde bulunan ve aksesuar olarak kullanılan pişmiş topraktan yapılmış bir adet Amfora ele geçirildi. Dizi çekimlerinin yapıldığı mekanda polislerin televizyondan fark ettikleri dört farklı eserden biri olan toprak amforaya, Bizans ve Osmanlı dönemlerinden kalma bin yıllık bir tarihi eser olabileceği şüphesiyle el konulduğu belirtildi. Muhafaza altına alınan topraktan amforanın incelenmek üzere Arkeoloji Müzesi Müdürlüğü'ne gönderileceği öğrenildi. Amforanın yaklaşık bin yıllık olduğunun ve Bizans ile Osmanlı dönemlerinden kaldığının belirlendiği belirtildi. İşletme sahibinin ifadesine başvurulmak üzere İstanbul Emniyet Müdürlüğü'ne götürüldüğü belirlendi. Olayla ilgili detaylı incelemeler ile soruşturmanın sürdüğü ifade edildi.


Eserler, diziyi izleyen iki polis memurunun dikkati sayesinde bulundu.

Emir Somer

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.