Bugünkü
Takvim

Acı gemisi

Acı gemisi
Marmara Adası'ndan aldığı mermer tozu yükünü Libya'ya götüren '' adlı Türk gemisi, Misurata Limanı açığında şiddetli fırtına nedeniyle Perşembe günü battı. Batu Denizcilik Limited Şirketi'ne ait geminin 8 mürettebatı kurtarıldı. Kayıp 5 personelden 3'ünün daha cesedine ulaşıldı. Cesedi bulunanlardan birinin geminin ikinci kaptanı İzmirli Doğan Tuğbay (66) olduğu ortaya çıktı. Tuğbay'ın ailesi, acılı haberle adeta yıkıldı. Tuğbay'ın yakınlarına seferden döndükten sonra artık çalışmayacağını söylediği öğrenildi. Doğan Tuğbay'ın cenazesinin Libya'da işlemlerin ardından yurda getirileceği açıklandı.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.