Bugünkü
Takvim

DİŞli hayat

ABONE OL
DİŞli hayat
Yalova'da yaşayan Tolga Pesenli (32), bilinçsizce ilaç kullandığı için böbreğini kaybetti. Pesenli, geçen yıl diş ağrısı nedeniyle kendisine önerilen birçok ağrı kesici ilacı doktor kontrolü olmadan içti. Korktuğu için diş hekimine gitmeyen Pesenli, bir süre sonra mide bulantısı şikayetiyle hastaneye gitti. Yapılan muayenede Pesenli'nin diş ağrısı nedeniyle aldığı aşırı dozda ağrı kesicilerin verdiği zarar nedeniyle böbreklerinin iflas ettiği belirlendi. Doktorlar, 2 ay boyunca diyalize giren hastanın böbrek nakli olması gerektiğini belirtti. Hastanın imdadına ise babası Yılmaz Pesenli yetişti. Baba Pesenli'nin böbreklerinden biri, başarılı geçen operasyonla oğluna nakledildi. Tolga Pesenli, "Böbrek nakli benim için yeniden hayata dönüş oldu" dedi. Yalova'da hurdacılık yapan Yılmaz Pesenli ise "Böbreğimi oğluma vermeyeceğim de kime vereceğim" diyerek yaptığı fedakarlığı dile getirdi.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.