Bugünkü
Takvim

Helal olsun

Soner Kaya, hamile eşi için bir bahçeden erik ve kayısı topladı. “Hakkını helal et” diye yazıp 5 TL bıraktı. Dün de o tarlanın sahibini ziyaret etti. Bir kez daha helallik istedi. Bu buluşma herkese insanlık dersi verdi

Helal olsun
Bursa 'e bayram tatiline giden Soner Kaya'nın hamile eşi çıktıkları gezinti sırasında bir bahçede gördüğü meyvelerden istedi. Kaya, bahçeye girerek ağaçlardan birkaç tane meyve kopardı. Hamile karısına ikram etti. Ancak bahçenin sahibini de unutmadı. Meyvenin parasını ağaca asıp "Hayırlı bayramlar abi. Kayısı ve erikten aldık. Hakkını helal et. Eşim hamile..." notunu bırakan Kaya, dürüstlüğüyle herkese örnek oldu. Çok duygulandım Bununla da yetinmeyen Soner Kaya, önceki gün bahçe sahibini ziyaret edip helallik istedi. Bahçe sahibi Ali Karatekin, çiftin ziyareti karşısında çok duygulandığını belirterek, "Bıraktıkları parayı çerçevelettim. Günümüzde kilitli kapılar kırılarak, evlerden paralar, ambarlardan meyve ve sebzeler çalınıyor. Bazıları ise kopardıkları birkaç meyvenin parasını ağaca asıyor. Soner kardeşimin bu davranışı bizi duygulandırdı. Çocukları sağlıkla doğsun inşallah" dedi. Karı kocaya bir kasa dolusu meyve vermeyi de ihmal etmedi. Soner Kaya ise haberlere çıktıklarını öğrenince çok şaşırdığını söyleyerek, "Meyveleri görünce eşimin canı çekti. Doğacak çocuğumuzun haram yememesi için parayı bırakıp helallik istedik" diye konuştu.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.