Bugünkü
Takvim

cenneti

Eşek cenneti
MANİSA Şehzadeler'de yaşayan Türkan Eğriboyun (44), 80 ten oluşan bir çiftlik kurdu. Eşek ü üretip satmaya başladı. Kanser, astım-bronşit hatta siroza kadar birçok hastalığa iyi geldiğini söylediği süte talep arttı. Yurtdışından dahi sipariş adı. Bunu fırsat bilip, sütün litre fiyatını 80 TL'den 100 TL'ye çıkardı. Üretimi artırmak isteyen girişimci kadın, eşek arayışına girdi. Ancak, köylüler de uyanık çıktı. 200 TL'den satılan hayvanların fiyatını bin liraya yükseltti. Fiyat artışından yakınan kadın uygun eşek bulamamaktan dert yandı. Çare olarak çevre illerde arayışlara girişti. Ancak bu da işe yaramadı.

SÜTÜ KIYMETE BİNDİ: 100 TL
Siparişlere yetişemediğini dile getiren , "Günlük 14 litre sütü elimizdeki mevcut eşeklerden taze taze sağarak müşteriye veriyoruz. Bunun yanı sıra kargo sistemi ile ülkenin dört bir yanına gönderiyoruz" dedi.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.