Bugünkü
Takvim
  • Güncel
  • 24.11.2015 Gazete
ABONE OL

'ten sözüne ceza

RTÜK'ten FETÖ sözüne ceza
RTÜK bir skandala daha imza attı. Terör örgütüne 'terör örgütü' demeye ceza verdi. Kurumun şaşırtan cezası, 31 Temmuz'da Ulusal Kanal'a telefonla bağlanan gazeteci Sebahattin Önkibar'ın Paralel Yapı ile PKK arasındaki ilişkiyi anlattığı sözleri nedeniyle verildi. Önkibar, "Kesin belgeli olarak elimizde Fethullah Gülen Terör Örgütü ile PKK arasında çok somut, çok organik ilişkiler var... Ekrem Dumanlı, Zaman Gazetesi'nin Genel Yayın Müdürü, Diyarbakır Belediyesi'ne niye gitti? Niye o ziyareti yaptı? Dolayısıyla, bunu görmek için âlim olmak gerekmiyor. Görmemek için salak ya da hain olmak gerekiyor" dedi.

RAPOR ÖNEMSENMEDİ

Paralel Yapı'nın şikayeti üzerine konu incelemeye alındı. Uzman raporunda konunun mahkemelerinin yetkisine girdiği, kapsamında olmadığı kaydedildi. Ancak 7 Ekim'de toplanan kurul, uzman görüşünü dikkate almadı. Ceza kararı çıkardı. Açıklamada, "' ifadeleri kamuoyunu olumsuz etkileyebileceği" belirtildi.


Gazeteci Sebahattin Önkibar, RTÜK'ün aldığı karara şaşırmadığını belirtti. Söz konusu kanal da alınan bu haksız karar sonrası mahkemeye başvuracaklarını ve itiraz edeceklerini duyurdu


Fatih ULAŞ

kalan karakter 1000

mehmet kaplan mehmet kaplan

TERBİYEM müsait değil ayıp olur yoksa o zta denecek çok laf varda bize yakışmadığı için yinede bizde kalsın.bu kadar yaptığı ayıplardan sonra nasıl utanmadan konuşabiliyor anlamıyorum.tabbiik.fetoooosun.ne bekliyordun yoksa övülmeyimi.

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 24.11.2015 21:13
yeter artık yeter artık

bu kendini bilmezleri hala neden tutuyorsunuz orada bu beyin özürlüler halk tv de edilen küfürleri görmezden gelir olmadık yerden ceza uygularlar yargılayın savcılar nerede

Aynı Görüşte misiniz?
evet4
hayır0
cevapla 24.11.2015 14:38
memo memo

bu rütük ü kapatın böyle denetim olmaz. kapatılmazsa imza kampanyası başlatalım kapatılması için

Aynı Görüşte misiniz?
evet10
hayır0
cevapla 24.11.2015 11:41
mustafa mustafa

ne cezasi fetö fetö fetö fetö fetö banada ceza verin fetö fetö hadi bende fetö diyorum

Aynı Görüşte misiniz?
evet13
hayır0
cevapla 24.11.2015 10:56
adil adil

Bunlar ne böyle, alikıran baş kesen

Aynı Görüşte misiniz?
evet11
hayır0
cevapla 24.11.2015 10:30

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.