Bugünkü
Takvim
  • Güncel
  • 15.11.2015 Gazete
ABONE OL

'Yardım et Obama'

Bodrum'da eski eşinin, 13 yaşındaki kızını 11 aylıkken yasa dışı yollarla ABD'ye kaçırdığını iddia eden , isyan etti. G-20 Zirvesi için Antalya'ya gelecek ABD Başkanı Barack Obama'dan yardım istedi

'Yardım et Obama'
Muğla Bodrum'da tersanede tekne imalatı ve tamiri yapan 51 yaşındaki Mustafa Yılmaz, 1995 yılında tanıştığı Özlem Sofuoğlu'yla (51) 2001 yılında evlenme kararı aldı. Çiftin 2002 yılının Şubat ayında, Aylin adını verdikleri kızları dünyaya geldi. Kızının ABD'de yaşayan anne ve babasının yanında büyümesini isteyen Özlem Sofuoğlu, iddiaya göre 11 aylık Aylin'i yasadışı yollarla ABD'ye kaçırdı. 13 yıldır Bodrum'da kızına sesini duyurabilmek için farklı eylemler yapan , "Amerika'ya gitmek için vize almak istedim. 'Kızının ABD'ye girişi gözükmüyor senin doğru söylediğini nerden bilelim' cevabını aldım. Bir yakınım vasıtasıyla özel dedektif tuttum. Kızımın Chicago'da yaşadığını öğrendim. Adresleri bende mevcut, ama kaçak bir kişiyi yakalamak benim işim değil" dedi.

'İNŞALLAH SESİMİ DUYAR'
G-20 Liderler Zirvesi'ne ABD Başkanı Barack Obama'nın da katılacağını duyunca kente geldiğini belirten Yılmaz, "Elimden gelen her şeyi yaptım, internet sitesi kurup imza topladım ancak kızımı 13 yıldır 1 kez göremedim. Bu çocuk ABD'de kaçak yaşıyor. Başkan Obama inşallah sesimi duyar ve kızıma ulaşmamı sağlar. Karımla en son çektirdiğim fotoğraftaki şapkamın benzerini sürekli takıyorum. Belki kızım da o fotoğrafı görür ve beni anımsar" diye isyan etti.


kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.