Bugünkü
Takvim

harekatı

Barzani'i için düğmeye bastı. 2 bin 300'den fazlasını Türkiye'nin eğittiği 10 bine yakın peşmerge, bölgeyi 'den temizledi...

ABONE OL
Sincar harekatı
Kuzey Irak'ta, Musul'un ilçesi 'ın (Şengal) 'ten temizlenmesi için Bölgesel Kürt Yönetimi (IKBY) Başkanı Mesut Barzani dün harekete geçti. Peşmerge birliklerinin karadan başlattığı operasyona ABD öncülüğündeki koalisyon uçakları da havadan bombardımanlarla destek verdi. Roket saldırılarıyla başlayan taarruzda, peşmergenin Sincar'a girerek Kaymakamlığa IKBY bayrağını diktiği belirtildi. Harekata katılan 10 bine yakın peşmergeden 2 bin 300'ünü ise Türkiye'nin eğittiği öğrenildi. Öte yandan Sincar, DAEŞ'in işgal ettiği bölgeden kaçan Ezidi'lerin Sincar Dağları'na sığınmasıyla gündeme gelmişti.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.