Bugünkü
Takvim

mutsuz ediyor

ABONE OL
Facebook mutsuz ediyor
Danimarka Mutluluk Araştırma Enstitüsü'nün yaptığı araştırma, 'un kullanıcılarını mutsuz ettiğini ortaya koydu. Araştırma için yaşları 16-76 arasında değişen 1095 gönüllü seçildi. Bunların yarısından her zaman olduğu gibi normal bir şekilde Facebook'u kullanmaları istendi. Diğer yarısına ise Facebook hesapları bir süreliğine kapattırıldı. Bir haftanın sonunda Facebook kullanmayanların yüzde 55'i kendilerini daha az stresli hissettiğini söyledi. Facebook kullanmayan denekler, kendilerini hayattan daha memnun, konsantrasyonu daha yüksek, daha az yalnız ve daha sosyal bulduklarını ifade etti. Enstitü Başkanı Meik Wiking, Facebook'ta herkesin iyi ve güzel haberler verdiğini, kişinin kıyaslama yaparak mutsuz olduğunu açıkladı.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.