Bugünkü
Takvim

Kokuşmuş bir düzen vardı

Kokuşmuş bir düzen vardı
Gazeteci-Yazar Sadık Albayrak, Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) İletişim Fakültesi Mustafa Güneşdoğdu Kampüsü'nde öğrencilerle "Kültür Tarihimizde Matbuat" adlı söyleşi yaptı. Albayrak, Anadolu'dan İstanbul'a gelen ve geçmişte "hırpani" diye küçümsenen insanların çocuklarının bugün Türkiye'yi idare etmelerinin birilerini rahatsız ettiğini, bunu sindiremediklerini söyledi.

ENGELLEMEYE ÇALIŞIRLAR
Albayrak, "Ben İmam Hatip, İslam Enstitüsü mezunuyum. Babam ulemadan. Zengin nasıl kazancının zekatını veriyorsa, ben de bilgimin zekatı olarak yazı yazıyorum. Beni o dönem memuriyetten attılar. Oldum gazeteci yazar. Yazar olunca problem ne biliyor musunuz? Sana yazı yazdırmazlar, engellemeye çalışırlar, suç unsuru bulurlar. Ben hapse girdim, çıktım, kurtlu çorba içtim. Niye? Devletin iktisadi içtimai nizamını dini esaslara uydurma gayesiyle çıkar sağlamak ve yazı yazmak. Böyle kokuşmuş bir düzen vardı" dedi.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.