Bugünkü
Takvim

Dumanla haber hayatını kurtardı

İzmir'de 'korkusuzlar si', işadamları ve esnafa korku saldı. Çetenin kurşunlayıp ormana attıkları genç otları yaktı. Yangına gelen ekipler kurtardı

ABONE OL
Dumanla haber hayatını kurtardı
İZMİR i, cinayet ve gasp suçlarından aranan liderliğini Ali Kaya'nın yaptığı Korkusuzlar si'den 8 kişiyi adalete teslim etti. Gözaltına alınan zanlılar Ali Kaya ile Şahin Kaygusuz, Ramazan Alaca, Cem Cingöz, Sefer Akman, Salih İçmez, İzzet Karaman, Burhnan Berk Doğru tutuklandı. Çetenin, Bucaspor eski Asbaşkanı müteahhit Yaşar Yaralı'yı zorla alıkoyup 100 bin lira para istediği ve geçen Mayıs'ta ise Serkan Demirci adlı lokantacıyı müşterilerinin gözü önünde öldürdüğü belirlendi.

OTLARI TUTUŞTURDU

Bu arada, Kenan İnneci adlı gencin, çetenin elinden ilginç bir yöntemle kurtulduğu ortaya çıktı. İddiaya göre çete, yan bakma tartışması yüzünden İnneci'yi ormanlık alana götürüp tabancayla vurdu. Bacaklarından ve boynundan yaralanan İnneci, bayıldı. Çete üyeleri gencin öldüğünü düşünüp olay yerinden ayrıldı. Ancak saatler sonra kendine gelen yaralı genç, yürüyemeyince kurtulmak için çareler aradı. Yanında cep telefonu olmadığı için "Dumanla haberleşme" yöntemi aklına geldi. Çakmağını çaktı, biraz uzağına atttı. Sürünerek bir taşın arkasına saklandı. Otları tutuşunca yangın çıktı. Olay yerine gelen itfaiye, yaralı genci bulup hastaneye kaldırdı.

Fatih ŞENDİL

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.