Bugünkü
Takvim

ODTÜ baltaladı

Gezi olaylarının büyük destekçisi ODTÜ'lü gençlerdi. Ancak üniversite yönetimi öğrencilerini dinlemedi! TÜBİTAK Uzay Teknolojileri Araştırma Enstitüsü binasının arkasındaki onlarca ağaç kesildi!

ABONE OL
ODTÜ baltaladı
Ağaç düşmanı 'a şimdi de üniversite eklendi. Gezi olaylarından desteğini esirgemeyen Ortadoğu Teknik Üniversitesi, öğrencilerini dinlemedi. Geçen yıl Eymir Gölü kenarında restoran yapmak için 95 ağacı kesen ODTÜ yönetimi yine harekete geçti. Rektörlük bu sefer de TÜBİTAK Uzay Teknolojileri Araştırma Enstitüsü binasının hemen arkasında, tel örgülerle çevirdiği ormanlık alanın içerisindeki onlarca ağacı kesti.

YENİ BİNA MI YAPILACAK!
İddiaya göre iş makinelerinin de bulunduğu yere üniversitenin yeni bir bina inşa etmeyi planladığı öğrenildi. Ancak üniversite yönetiminden konuyla ilgili bir açıklama gelmedi. ODTÜ'de Aralık 2014'te yapılan ağaç katliamı ise Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek'in attığı tweetler sonucu ortaya çıkmıştı. Gökçek'in uyarısı ile son anda fark edilen katliamın ardından Orman ve Su İşleri Bakanlığı bir açıklama yapmıştı. Açıklamada, "ODTÜ yönetimi ağaç kesimi için Ankara Orman Müdürlüğü'ne başvuruda bulundu. Ancak kesim yapabilmesi için herhangi bir izin verilmedi" ifadelerini kullanmıştı.ODTÜ yönetimi TÜBİTAK Uzay Teknolojileri Araştırma Enstitüsü'nün bahçesindeki ağaçları kesti. O alandan geriye ise sadece kökler kaldı.

Aykut GÖREN


kalan karakter 1000

uzun adam uzun adam

o kadar olay yapan mahluklar şimdi neredesiniz

Aynı Görüşte misiniz?
evet7
hayır0
cevapla 24.10.2015 10:08

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.