Bugünkü
Takvim

Vicdanlar çivilendi

'da yaşanan vicdansızlık pes dedirtti. Güvercinlerin soğuk havalarda sığındığı Kazdağlı Camii'ne konmasınlar diye çivi çakıldı

ABONE OL
Vicdanlar çivilendi
Karabük ilçesinde akıllara durgunluk veren bir vicdansızlık ortaya çıktı! Tarihi Kazdağlı Camii'nin pencerelerinde bulunan ve özellikle güvercinlerin soğuk ve yağmurlu günlerde konmaları için yapılan tüneklere, kuşlar kondukları yeri kirletmesin diye çivi çakıldı.

'TARİHİMİZDE YERİ YOKTUR'
Caminin camlarına güvercinlerin kendilerini ve yavrularının korunması için yapılan kuş tüneklerine çivi çakılması tepkilere neden oldu. Çirkin olayın kim tarafından yapıldığı merak konusu olurken, güvercinlerin buraya konup pislediği için yapıldığı söylendi. Vatandaşlar ise bu duruma tepki gösterdi. Ali D. adındaki bir vatandaş, "Ecdatlarımız evlerimizin köşelerine kuş yuvaları yapmışlar, sadece güvercinler konup pislediği için bu tüneklere çivi çakılmış. Önümüz kış, soğuk ve yağmurlu günlerde hayvanlar buraya gelerek korunuyorlardı. çiviler sayesinde konamıyorlar, hangi vicdansız yaptı" diyerek isyan etti.

Ali Faik ATAY

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.