Bugünkü
Takvim

5 milyon dolarlık kimyasal değer!

ABONE OL
5 milyon dolarlık kimyasal değer!
Türkiye'de benzersiz bir element yakalandı! Kocaeli Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube ekipleri, piyasa değeri 5 milyon dolar olan 500 gram Selenyum 74 kimyasal madde ele geçirdi. Yunus Timleri, TEM Otoyolu'nun İzmit Batı turnikelerinden giriş yapan Gürcistan plakalı bir otomobili durdurdu. İçinde bulunan iki kişinin şüpheli hareketlerde bulunması üzerine ekipler otomobilde arama yaptı. V.S. ve M.Ç. adlı iki kişinin bulunduğu otomobilde piyasa değerinin 5 milyon dolar olduğu belirtilen, cam ve plastik imalatında katkı maddesi olarak kullanıldığı gibi kanser türleri ile kalp hastalıkları ilaçları yapımında da kullanıldığı bilinen 500 gram Selenyum 74 kimyasal madde buldu. Şüpheli şahıslar gözaltına alınırken el konulan söz konusu element incelenmek üzere Türkiye Atom Enerjisi Kurumu'na gönderildi.

KANSERİ YENİYOR
İnsan vücudunda 1 miligramdan az selenyum bulunuyor! Hayvan yemlerinden antioksidan ilaçlara kadar birçok yerde kullanılıyor... Antioksidanların kanser ve kalp hastalıklarını önlemekteki yararlarının anlaşılması üzerine, selenyum öne çıktı. Sarmısak başta olmak üzere birçok besinde bulunuyor.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.