Bugünkü
Takvim

En acı sessizlik!

10 yaşındaki Aydın, annesini kaybettiğinde daha 3 yaşındaydı. 'Annem öldü, bir daha gelmeyecek' dedikten sonra 7 yıl boyunca bir daha konuşmadı. Çocuğa ses verecek çare ise bulunamadı!

ABONE OL
En acı sessizlik!
Osmaniye'nin Kadirli İlçesi'nde yaşayan Aydın Ala (10), 7 yıl önce ölen annesinin ardından bir daha konuşmadı. Aydın'ın annesi Nazmiye Ala, 7 yıl önce pankreas kanseri sonucu hayata gözlerini kapadı. Annesini kaybettiğinde daha 3 yaşında olan Aydın ise yaşadığı derin üzüntü nedeniyle kendisini dünyaya kapattı. Son sözü, "Annem öldü, bir daha gelmeyecek" olan talihsiz çocuktan bir daha ses çıkmadı. 7 yıldır kimseyle konuşmayan ve söylenenlere tepki vermeyen oğluna üzülen baba Mustafa Ala ise çocuğunun iyileşmesi için hastane hastane dolaştı.

YARDIM ÇAĞRISI
Doktorlar, Ayhan'ın durumunun psikolojik olduğunu söyleyerek ilaç tedavisi uyguladı. Ancak sesini çıkartmayan Ayhan'da iyileşme olmadı. Özel bir rehabilitasyon merkezinde eğitim alan Aydın sağlığına kavuşacağı günü beklerken, baba Mustafa Ala, Aydın'ın konuşmamasına çare bulunamadığını belirterek yardım çağrısı yaptı. Ala, "Oğlum annesi ölmeden önce hiç susmazdı. 7 yıldır sustu. Sanki bizi duymuyor" ifadesini kullandı.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.