Bugünkü
Takvim

İmam bayıldı!

Hakkari'ye atanan Trabzonlu imam sevdiği kızı kaçırdı. Yöre halkı geleneklerine göre muhteşem bir düğün yapınca çift mutluluktan mest oldu

ABONE OL
İmam bayıldı!
Trabzon'dan Hakkari'ye atanan 25 yaşındaki imam Osman Çukur, memleketinde gönlünü kaptırdığı Semra Kazancı ile evlenmek istedi. Ancak kızın ailesi karşı çıktı. Sevdiğini görev yaptığı Hakkari'nin Durankaya Beldesi'ne kaçıran imama köylüler geleneklerine göre unutamayacakları bir düğün yaptı. Gelin Semra Kazancı ile birlikte Türkçe ve Kürtçe şarkılar eşliğinde halay çekerek büyük mutululuk yaşayan damat Çukur, barış, huzur ve mutluluk istediğini söyledi. Çukur şöyle konuştu:

'İNSANLIK VAR'
"4 aydır buradayım. Hiçbir şey anlatıldığı gibi değil. Herkes bana anne-babalık yaptı. Burada huzur, insanlık ve mutluluk var. Hepsine çok çok
teşekkür ediyorum."

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.