Bugünkü
Takvim
  • Güncel
  • 14.10.2015 Gazete
ABONE OL

DDK'ya talimat

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Ankara saldırısını araştırması için Devlet Denetleme Kurulu'na talimat verdiğini açıkladı. Demirtaş'ı hedef alan Erdoğan "Olay yerine gidip oy isteyenleri gördük. Çıkar peşinde olanların maskesi düşüyor" dedi

DDK'ya talimat
Cumhurbaşkanı dün resmi ziyaret için Türkiye'de bulunan Cumhurbaşkanı 'yu ağırladı. Erdoğan, resmi törenle karşılanan Niinistö ile beraber düzenlediği ortak basın toplantısında ise Ankara'daki terör saldırısına ilişkin açıklamalarda bulundu.

BİR YERLERDE ZAFİYET VAR
Olayda hayatını kaybedenlere Allah'tan rahmet dileyen Erdoğan şunları söyledi: Biz ölümler arasında ayrım yapmadığımız gibi, katiller arasında da, terör örgütleri arasında da ayrım yapmıyoruz. Tüm terör örgütleri bizim nezdimizde aynı derecede cani, aynı derecede ahlaksız, aynı derecede kötüdür. Biliyoruz ki diğer terör olayları gibi, Ankara Garı'ndaki hadise de bizim için bir sınavdır, bir sınamadır. Ülkemizde faili meçhuller dönemi uzun yıllar önce kapandı. Diğer olaylar gibi bu hadise de titizlikle araştırılıyor, araştırılacak. Eylemi yapanlarla ilişkiler belirlenecek, suçlular adalete teslim edilecektir. DAEŞ, PKK, PYD ve DHKP-C dahil tüm ihtimaller sorgulanmalıdır. Olayın farklı açıdan araştırılması için Devlet Denetleme Kurulu'na da talimat verdim. Hükümetimiz de bu çalışmaları sürdürüyor. Bir yerlerde mutlaka bir zafiyet vardır. Her olayda istifa mekanizması doğru değil. Görev ihmali varsa gereken adımlar atılır. Çıkar peşinde olanların maskesi düşüyor. Terör örgütlerini aynı sıfatla anmayıp, karşılarına dikilmeyenleri tarih kaydediyor. Olay yerine gidip 1 Kasım'ı işaret edenlere şahit olduk. Kendilerince romantik kasım güzellemeleri yapanları izledik. Bu tutumların hepsi terör örgütlerine hizmet ediyor.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.