Bugünkü
Takvim

Ogün'den bugüne!

Dink suikastında adı hep yer aldı. Tetikçi Ogün Samast'ın "Arkamızda Akyürek vardı" ifadesi ise "kara kutu"yu yaktı. Eski Emniyetçi Ankara'da gözaltına alındı...

Ogün'den bugüne!

AGOS Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni , 19 Ocak 2007 İstanbul Şişli'de uğradığı silahlı saldırıda hayatını kaybetti. Tetikçi Ogün Samast, yakayı ele verdi. Ancak dava çok bilinmeyenli bir denklem haline geldi. Yasin Hayal, Erhan Tuncel ve Ogün Samast, Dink cinayetinin failleri olarak hakim karşısına geçti. Ve yıllar sonra savcılığa bir mektup gönderen Samast, "Konuşmak istiyorum" dedi.

İSTANBUL'DAN ÖZEL EKİP GİTİ

Samast geçtiğimiz hafta ifade verdi. "Yasin bana arkamızda polis müdürleri ve Ali Fuat Yılmazer'in olduğunu söyledi" dedi. Bu ifadeden sonra dün önemli bir gelişme yaşandı. Dink cinayetinin kara kutusu olarak bilinen Emniyet Genel Müdürlüğü İstihbarat Dairesi eski Başkanı Ramazan Akyürek, Ankara'da gözaltına alındı. Özel ekip, Akyürek'e evinde gözaltı uygulayıp İstanbul'a getirdi. Bu arada Akyürek 5 ay önce de ifade vermiş ancak "Hiçbir şeyi hatırlamadığını" söylemişti.

Yüksel TEMEL

kalan karakter 1000

nurı bolat nurı bolat

Hatırlarsın seen herseyı hatırlarsın bak PENSILVANYADAKI sahte KAINAT ımamı hatırlıyo.

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır0
cevapla 27.02.2015 10:08

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.