Bugünkü
Takvim

Çarpışmadılar

Genelkurmay 'da düşen 2 uçakla ilgili açıklama yaptı: Uçaklarımız dış etkiye maruz kalmadı, havada çarpışmadı. Ancak düşük irtifada uçtu

Çarpışmadılar
'da 24 Şubat'ta yaşanan uçak kazası, yürekleri dağladı. Genelkurmay Başkanlığı, ilk defa teknik, idari ve adli soruşturma tamamlanmadan kuşkuları gidermek için düşen uçaklarla ilgili eldeki ilk bilgileri paylaştı. TSK, internet sitesinden "Hiçbir şeyi atlamadan, en ince ayrıntısına kadar, el emeği ve göz nuru dökülerek" başlığıyla 4 askerin şehit olduğu F-4 uçaklarıyla ilgili açıklama yaptı. Çarpışmanın yaşanmadığını belirten TSK, uçakların 2013 yılında modernize edildiğini bildirdi ve ekledi:

ÖMRÜNÜ DOLDURAN UÇMAZ

"Yapılan ilk incelemelerde, uçaklarımızın herhangi bir dış etkiye maruz kalmadığı, havada çarpışmadığı, ancak irtifalarının uçtukları bölge için daha önceden tespit edilmiş emniyetli uçuş irtifasının altında kaldığı değerlendirilmektedir. Bakımı tamamlanmamış veya teknik kriterlere göre tespit edilen uçuş ömürlerini dolduran hava araçlarının, uçuş görevlerine tahsisi mümkün değildir."

kalan karakter 1000

kerim dede kerim dede

pilot hatası öncüye uyan ikinci ucakta bu sebebden düştü

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 27.02.2015 12:40
Hasan Hasan

İki uçak arızadan dolayı aynı anda patlamaz emmi.

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır0
cevapla 27.02.2015 04:45

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.