Bugünkü
Takvim

Yaşam mücadelesi

80 yaşındaki Latife Türkeş, 60 yaşındaki kızıyla yaşama tutunmaya çalışıyor. Yıkık dökük evin içinde anne kızın dramı yürekleri yakıyor

ABONE OL
Yaşam mücadelesi
Ağrı'nın Hamur ilçesindeki anne kızın hayat mücadelesi yürekleri burktu. İlçe merkezinde Kale mahallesinde yaşayan Latife Türkeş (80), kızı Nuran İzci (60) ile çatısının bir bölümü olmayan, kapı ve camları kırık evlerinde 3 ayda bir aldığı yaşlılık maaşı ve komşularının desteğiyle yaşamını sürdürüyor.

YİYECEK SIKINTISI ÇEKİYORUZ
Sosyal laşma ve dayanışma vakfından aldığı yaşlılık maaşıyla geçimlerini sağladıklarını anlatan Türkeş, komşularının kızı ve kendisine önemli katkıları olduğunu söyledi. Çok küçük yaşta evlendirildiğini ifade eden Türkeş, "Çocuklarımın babası 4 çocuğum olduktan sonra vefat etti. Resmi nikahım yapılmadığından soyadım değişmedi, evlatlarım babalarının soyadı olan İzci'yi aldılar" dedi. Türkeş, şöyle devam etti: "Zor durumdayız. Allah devletimize hiçbir zeval vermesin. Devlet bize yardım yapıyor ama kömürüm yeterli olmuyor. Yiyecek, giyecek sıkıntısı çekiyoruz. Yaşlı anne kız bu evde yaşıyoruz. Camlara soğuk hava girmesin diye naylon vurdum."

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.