Bugünkü
Takvim

'te gel git olayı yaşandı. Deniz suyunun çekilmesiyle ilginç görüntüler oluştu. Tekneler karaya otururken, ilk kez gerçekleşen olay vatandaşları tedirgin etti

ABONE OL
Deniz çekildi
Marmaris'te deniz suyunun çekilmesiyle ilginç görüntüler ortaya çıktı. İlçede Karacasöğüt, Orhaniye ve Hisarönü mahallelerinde deniz suyunun 10 metre kadar çekilmesi, bölge halkında korkuya neden oldu. Çekilme nedeniyle Karacasöğüt Mahallesi'nde bazı kayık ve teknelerin karaya oturması dikkati çekti. Karacasöğüt'te yaşayan Onur Deniz, deniz kenarına indiklerinde denizin çekildiğini gördüklerini söyledi. İlk defa böyle bir manzarayla karşılaştıklarını anlatan Deniz, "Daha önce de çekilmeler olmuştu ancak bu kadar değildi. Uzmanların araştırma yaparak bunun neden kaynaklandığını açıklamalarını bekliyoruz" dedi. Bölgenin deprem kuşağı üzerinde bulunduğuna işaret eden mahalle sakinlerinden Adnan Yücel ise çekilmenin kaygıya neden olduğunu dile getirdi.

DEPREM BELİRTİSİ DEĞİL
Yücel, Gökova Körfezi'nde çok sayıda deprem olduğunu, çekilmenin de depremin habercisi olduğundan endişe duyduklarını kaydetti. Bölgede araştırmalar yapan jeofizik yüksek mühendisi Hakan Beyaz ise çekilmenin jeolojik bir hareket olmadığını bildirdi. Benzer çekilmelere mevsim değişikliklerinde hemen her sene şahit olduklarını ifade eden Beyaz, "Deniz çekilmesi atmosfere bağlı olarak gelişen hareketlerdir. Çekilmenin depremle bir ilgisi yok" diye konuştu

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.