Bugünkü
Takvim

Deniz kenarında kurulan hayat

Sevdiklerini tek tek kaybeden Cemal Akarca 35 yıl önce sahilde yaşamaya başladı. Yeni bir hayat kurarak 'bir daha şehire dönmem' dedi

ABONE OL
Deniz kenarında kurulan hayat
Hatay'ın Burgaz sahilinde sıradışı bir yaşam ortaya çıktı. Cemal Akarca (70), 35 yıl önce kendisini ziyarete gelen oğlunu, gelinini ve torununu trafik kazasında öldü. Çok geçmeden eşi de hayatını kaybetti. Çifte üzüntü yaşayan Akarca, bir de beyninde tümör olduğunu öğrendi. Düzenli şehir hayatını terk edip Burgaz kumsalına geldi. Burada kurduğu karavana yerleşen yaşlı adam yeni bir hayat kurdu. Akarca, 1980'den bu zamana kadar denizle iç içe yaşadığını belirterek "Hayatımı zorlaştıran sağlık sorunlarımın tamamından kurtuldum. Beynimdeki tümör de iyileşti. Burada yaşamaya öyle alıştım ki, bundan sonra istesem de şehirde, insanların arasında yaşayamam" dedi.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.