Bugünkü
Takvim

ağlattı sevindirdi

ABONE OL
Yangın ağlattı yardım sevindirdi
AĞRI'nın Doğubayazıt ilçesinde ağlayarak evlerinin yanmasını izleyen 10 yaşındaki Yusuf ve alevleri görmemesi için eliyle yüzünü kapattığı kardeşi Muhammet Geleri'nin imdadına severler yetişti. Ağrı'da önceki gün Ramazan Geleri'ye ait tek katlı evde dün elektrik kontağından çıktı. Alevleri gören anne Nazile Geleri, 3 çocuğunu alarak dışarı çıktı. Çocuklar korku dolu anları gözyaşları arasında izledi. Yusuf'un kendisi gibi ağlayan 8 yaşındaki kardeşi Muhammet'in "Sen görme kardeşim" diyerek bir eliyle gözlerini kapatması, tüm Türkiye'yi ağlattı. Yardımseverler, çocukların yürekleri yakan acısını hafifletmek için seferber oldu. Verilen yardım sözleri Yusuf ve Muhammet Geleri kardeşleri sevindirdi.

ÇANTA VE KİTAPLARI YANDI
Evlerinin yanmasına üzülen Yusuf ve Muhammet Geleri kardeşler, "Dün evimiz yandı. Çanta ve önlüğümüz de yandı. O yüzden okula gidemedik" diye konuştu. Türkiye'nin çeşitli yerlerinden arayanların yardım vaadinin gelmesi aileyi sevindirdi. Türk Kızılayı çamaşır makinesi, buzdolabı, battaniye, halı, yatak, ısıtıcı, set üstü ocak, mutfak seti, 20 kilo kuru gıda ve 10 kilo kavurma yardımının aileye ulaştırılacağını açıkladı.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.