Bugünkü
Takvim

Cumhuriyet'in 3. kadın valisi Özata

ABONE OL
Cumhuriyet'in 3. kadın valisi Özata
Valiler Kararnamesi'yle 17 ilin valisi değişti. Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan tarafından imzalanarak dünkü Resmi Gazete'de yayımlanan valiler kararnamesiyle, Ağrı Valisi Mehmet Tekinarslan, Bolu Valisi Ahmet Zahteroğulları, Gaziantep Valisi Erdal Ata, Mardin Valisi Mustafa Taşkesen, Şırnak Valisi Hasan İpek ve Van Valisi Aydın Nezih Doğan merkeze alındı. Kayseri Talas Kaymakamı Yasemin Özata Çetinkaya, Sinop'a vali olarak atandı. Evli ve 3 kız çocuk annesi olan Çetinkaya, 1991- 1995 yılları arasında Muğla Valiliği yapan Lale Aytaman ve şuan halen Kırklareli Valisi olan Esengül Civelek'ten sonra Cumhuriyet tarihinin 3'üncü kadın valisi oldu.

Yüksel TEMEL

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.