Bugünkü
Takvim

Karabasan!

ABONE OL
Karabasan!
Kar yağışı, Türkiye'yi esir aldı. Beyaz örtü, tüm yurdu kapladı. Başta İstanbul olmak üzere Burdur, Kırıkkale, Hakkari, Balıkesir, Bilecik, Samsun, Ankara, Kastamonu, Kütahya ve Uşak gibi çok sayıda kentte okullar bir gün tatil edildi. İç ve doğu bölgelerde bazı yollar kar ve tipi nedeniyle kapandı. Yüzlerce köye ulaşılamadı. Manisa'daki Spil Dağı'nda kar kalınlığı 130 santimetreye ulaştı. İzmir'de ise hızı saatte 100 kilometreye ulaşan fırtına, Bayraklı'da bir caminin 36 metrelik minaresini devirdi. Minarenin devrildiği evde kimsenin bulunmaması ise olası faciayı önledi. Hortum seralara zarar verirken, fırtına deniz kenarındaki birçok işletmeyi yıktı. İstanbul'da da etkili olan kar, hayatı felç etti. Kar kalınlığı, Çatalca ve köylerinde 40, Beylikdüzü ve Esenyurt'ta 15 santimetre oldu. 11 ağaç devrildi, 900 çatı uçtu. Karla mücadelede 4 bin 815 personel, bin 28 araçla çalıştı. Silivri TEM Otoyolu'nda 2 ayrı zincirleme kaza meydana geldi. 28 araç birbirine girdi. Yol 3 saat trafiğe kapandı. 1 kişi öldü, 13 kişi yaralandı. Ankara-Aksaray yolunda buzlanma sonucu bir otobüsün devrilmesi sonucu bir Suriyeli ölürken, 27 kişi de yaralandı.

Cevdet ÖZDEMİR-Deniz DERİN-Mustafa KAYA-Murat ŞENGÜL

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.