Bugünkü
Takvim

Mobil dönemi geliyor

ABONE OL
Mobil MOBESE dönemi geliyor
EMNİYET Genel Müdürlüğü Asayiş Dairesi tarafından geliştirilen yeni proje kapsamında içinden dışına dört bir tarafı kamerayla donatılmış devriye araçları tasarlandı. Ana arterler ve işlek caddelerde faaliyet gösteren MOBESE sisteminin yürüyen versiyonu olarak adlandırılan araçlarla, polis sokak sokak suçlu kovalayacak. İçi, üstü, arkası ve yanlarına monte edilecek 360 derece dönebilen (dome) kameralarda yüz tarama, plaka tarama (PTS) sistemi bulunacak. Projenin ilk ayağı pilot iller olarak seçilen İstanbul, Ankara ve İzmir'de hayata geçirilecek.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.