Bugünkü
Takvim

Bakkal gibi banka

ABONE OL
Bank Asya'nın ortaklık yapısındaki çarpıklıklar tek tek ortaya çıkıyor. Örgütün bankasının 22 Kasım 2014 tarihinde yaptığı olağanüstü genel kurulun toplantı tutanakları şüpheli ortakları ele verdi. Organizasyon şeması, borsa dışında 185 hissedarı olan bankanın 'bakkal hesabı gibi' yönetildiğini ortaya koydu. Paralel örgütün bankasında sadece 1, 3, 10 hisseyle imtiyaz sahibi olan ortaklar dahi olduğu anlaşıldı. 185 ortağın çoğunun tıpkı 'sırra kadem basmış' gibi bankanın genel kurullarına katılmadığı da belirlendi. İmtiyazlı hisse sahipleri arasında Ali Gülen, İlhami Gülen ve Sadık Gülen'in olması dikkat çekerken 29 bin hisse sahibi Cihat Ersal'ın ise adres olarak Fatih'te bulunan İstanbul Emniyet Müdürlüğü A Blok 6'ncı katı göstermesi de akıllara soru işareti getirdi.

Dilek GÜNGÖR

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.