Bugünkü
Takvim

Finansta kaos planı

ABONE OL
Finansta kaos planı
Paralel yapının üzerinden uygulamayı planladığı kaos planı da deşifre oldu. Buna göre Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu (BDDK), son 10 yılın en kötü bilançosuna imza atan, batık kredileri son bir yılda yüzde 161 artan ve 80 şubesini kapatan Bank Asya'daki mali bozulma üzerine harekete geçti.

KUMPAS BOZULDU!
Bank Asya'yı Bankacılık Kanunu'nun 70'inci maddesi (kısıtlayıcı önlemler) kapsamına aldı. Bank Asya avukatları da kararın iptali için mahkemeye başvurdu. Ancak ya yakın isimlerin yer aldığı Ankara 8. İdare Mahkemesi davayla ilgili ilginç bir ara karar çıkarttı. TAKVİM'in ele geçirdiği o kararla, BDDK ve Merkez Bankası'ndan Bank Asya'yla ilgili bazı bilgi ve belgeler istendi. Ancak Paralel Yapı'ya yakınlığıyla bilinen mahkeme üyeleri, Bank Asya davasına aralarında kamu ve özel bankaların olduğu finans kuruluşlarını da dahil etmeye kalktı. BDDK'daki paralel murakıpların diliyle yazılan kararda 'Türkiye'de Bankacılık Kanunu'nun 68, 69 ve 70'inci maddelerinin uygulandığı banka olup olmadığı, varsa kaç banka olduğu ve anılan maddelerin uygulanmama nedenleri'ne ilişkin belgeler talep edildi. BDDK'dan sektördeki bankaların takipteki kredilerinin ne kadar olduğu, bunlarla ilgili önlem alınıp alınmadığı, likidite durumlarına ilişkin belgeler de istendi. Paralel örgütün amacı, ülkeyi kaosa sürüklemekti. Neyse ki yargı ve BDDK'daki kumpasla ülkeyi finans sektöründe kaosa sürüklemek isteyen derin plan engellendi.

Abdurrahman ŞİMŞEK-Dilek GÜNGÖR

kalan karakter 1000

misafir misafir

işçi çıkarıp kaos yaratmak isteyen patronlarında şirketlerine el konulmalıdır...

Aynı Görüşte misiniz?
evet3
hayır0
cevapla 06.02.2015 18:42
Salih Salih

17 Aralık'ta hükümeti devirmeye çalışan ihanet şebekesinin bankası Bank Asya, kredileri paralel yapıya yakın işadamları ve şaibeli şirketlere peşkeş çekti. Milyarlarca liralık batığın aslan payı Fetin Kazancı'nın şirketi Rodi Giyim,en büyük batık Rodi de.Offshore cu armatör Kalkavan gemileri offshore patentli dolar basıyor.JP Morgan, döviz transfer işlemlerinin hatasızlığı dolayısıyla Bank Asya'yı "2014 Quality Recognition Award" ödülüne layık gördü.İyi DOLAR TRANFER EDİYOR .!MASAK operasyonunda adı geçen Arslan ailesi ve İbrahim Çevikel'in firması DT Metal'in

Aynı Görüşte misiniz?
evet9
hayır1
cevapla 06.02.2015 16:03
Fuat Fuat

Bakan Şimşek 14 Aralık 2014 de uyardı,Tüm dünyada faiz oranları tarihinin en düşük seviyesine gerilerken, 6 ay aradan sonra ilk indirimini yarım puanda tutarak tepkileri üzerine çeken Merkez Bankası, bir hafta içerisinde çark ettiiiiii...beklentiler 1-1.5 puan aralığında iken sadece yarım puan indiriren... Erdem Başçı, Bank Asya ve PPK'yı 4 Şubat'ta olağanüstü toplayacağının sinyalini verdi.Sonra ,Başçı rüyasında'' yeşil yeşil'' diyerek şarkı söyleyerek rüya gördü.Yeşilciler,kaleşleri çektiiii,yeşilleri suladılarrr...biryerlere uçuruyorduuu ki, Bank Asya uyarıldığı halde ,hacklendiiii.

Aynı Görüşte misiniz?
evet12
hayır1
cevapla 06.02.2015 14:44
fethullah fethullah

Allah'ın emrini mi yerine getiriyorlar, Yaşamları kur'ana ters

Aynı Görüşte misiniz?
evet8
hayır3
cevapla 06.02.2015 14:09
nurı bolat nurı bolat

Yahudı bankası olan HSBC ıle ılıskılerını soylesın ıt surulerı.Tarıhıne bakın bankanın anlarsınız gerceklerı.

Aynı Görüşte misiniz?
evet12
hayır1
cevapla 06.02.2015 14:26
Selim Selim

Maliye bakanı Şimşek tarafından 3 banka içinde biri olan bu banka,Masak raporlarına göre uyarılmıştı.Demek oluyor ki ,sen de kim oluyorsun demek istedi.Karapara aklama ve terörizmin finansmanı sağlamaya, uyuşturu trafiğinde ,karapara haklıyordu offshore şubeler arasında.Bu bankanın kuruluşunda Asya Finans iken,ortakları bu ülkenin bankalarının içini boşaltanlar ve devletin gemilerini satın alıp aldıkları batık kredileri batan bankalara ödemeyenlerdir.

Aynı Görüşte misiniz?
evet15
hayır3
cevapla 06.02.2015 13:45

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.