Bugünkü
Takvim

Psikotik

Maden faciasında yakınlarını kaybedenlerin bunalımdan çıkamadığı öğrenildi. 11 bin kişinin psikososyal desteğe ihtiyacı olduğu belirlendi

ABONE OL
Psikosomatik
Soma'daki maden faciası tüm Türkiye'yi derinden sarstı. Yakınlarını kaybedenlerin acısı katmerlenerek arttı. Faciayı doğrudan ya da dolaylı yaşayan 11 bin kişinin psikososyal desteğe ihtiyacı olduğu ortaya çıktı. Hacettepe Üniversitesi'nden Doç. Dr. Sedat Işıklı, psikolojik sorunların kronikleşmeye başladığını belirterek, şöyle konuştu: "Travmanın ne tür şikayetler yarattığına baktığımızda öfke ve saldırganlık ön plana çıkıyor. Daha çok çocuğa, eşe yönelik öfke ve saldırganlık yaşanıyor. " Doç. Dr. Işıklı, özellikle bu durumun arama kurtarmada çalışanlarda ya da kurtarılmış kişilerde görüldüğünü ifade ediyor.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.