Bugünkü
Takvim

Paralelcilerde yalan bitmiyor

, "Nezarethanede işkence görüyoruz" oyununu, sosyal medyadan paylaştığı görüntülerle kendi yalanladı. Şüpheliler kurulan iftar sofrasında cep telefonlarıyla selfie çekip, yakınlarıyla konuştu

Paralelcilerde yalan bitmiyor
'nin, yalan rüzgârı ortaya çıktı. Telekulakçı lerin, "İşkence görüyoruz, nezarethanede çok zor şartlar altındayız, sahur bile yapamıyoruz" şeklindeki yalanları, kendi yayımladıkları fotoğraflarla tescillendi. Sosyal medyada paylaştıkları nezarethane fotoğrafında mükellef bir sofrada yemek yiyen şüphelilerin ellerindeki cep telefonuyla selfie çekmeleri büyük tepkiye neden oldu.

CEP TELEFONLARI TOPLANDI
"Nezaretteki rezalet" fotoğraflarının sosyal medyada paylaşılması sonrası savcılık harekete geçti. Nezarethanedeki paralel polislerin, cumartesi günü gözaltı süreleri bahane edilerek iade edilen cep telefonları yeniden toplandı. Telefonların kimin tarafından dağıtıldığı merak konusu olurken, olayla ilgili soruşturma başlatıldığı öğrenildi. Yalanlarının ortaya çıkmasıyla panik havası yaşayan bu kez nezarethaneden başka fotoğraflar paylaşmaya başladı. Mizansen olduğu net şekilde belli olan fotoğraflarda, şüpheliler nezarethane içerisinde beton zeminde uyurkenki halleri yer alıyor. Bu fotoğraflar da paralel yapının medya organları tarafından "mağduriyet algısı yaratmak" için kamuoyuna servis edildi. Şüpheli polisler, dün TEM Şube Müdür Yardımcısı Ömer Kumlu tarafından kötü muamele gördükleri iddiasıyla suç duyurusunda bulundu.

OYUN ÜSTÜNE OYUN

Yalanlara doymayan paralel örgütün polisleri Gafur Ataç, Mücahit Gökoğlu, Şahin Akdeniz, dün saat 11.00 sıralarında eksi 7'nci kattaki nezarethanede, Kumlu'nun fiziki şiddetine maruz kaldıkları yalanını ortaya attı. Ancak yalanları tutmadığı gibi internete konan görüntülerin hesabını veremediler. Söz konusu görüntülerde, bir eli yağda bir eli balda görünen Gafur Ataç'ın hayli keyifli olduğu gözden kaçmadı. Şüphelilerin avukatları da İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'na dilekçe ile başvurarak, cep telefonlarının iadesini istedi. Dilekçede, paralel polislerin Ramazan Bayramı nedeniyle 1. ve 2. derecedeki akrabaları ile görüştürülmesi talebi iletildi. Ancak bu talep de reddedildi.

Orhan YURTSEVER - Fatih ULAŞ / SABAH

kalan karakter 1000

hsyn hsyn

yazıklar olsun..maaşlarınız bizim vergilerimizle ödeniyor pensilvanyadaki zaat kul hakkı nedir biliomu,yandaşları biliyormu. bizim dinimizde kul hakkı diye bişey var.ama nerden bilicek elin yahudisi...

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır1
cevapla 29.07.2014 02:39

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.