Bugünkü
Takvim

Tehdit madeni

Tehdit madeni
Manisa 'dan 13 Mayıs'ta gelen kara haber Türkiye'yi ağlattı. Soma Kömür İşletmeleri'ne ait maden ocağında çıkan yangında tam 301 işçi can verdi. Facianın ardından maden ocağında çalışmalar durduruldu. 21 Temmuz'da işçilere gönderilen yazı ise acıya tuz bastı. "Şirket İçi İş Güvenliği Eğitimine Davet" başlığıyla gönderilen yazıda, "Madende çalışmalar durduğu için iş güvenliğini unutmuş olabilirsiniz. Bu eksikliğin giderilmesi için şirket içi iş güvenliği eğitimlerinin tekrar verilmesine karar verilmiştir" denildi. Holding yetkililerinin kaşe ve imzasıyla tüm çalışanlara gönderdiği yazıda, işçilerin eğitimlere katılmaması durumunda, "iş hukuku mevzuatı" çerçevesinde işlerine son verileceği belirtildi.

Erhan ÖZTÜRK

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.