Bugünkü
Takvim

'da acı bayram

ABONE OL
Soma'da acı bayram
301 kişinin canından olduğu maden faciasının acısı dün daha bir yoğun yaşandı. Ellerinde çiçeklerle babalarının mezarına giden şehit madencilerin çocukları, babasız kalmanın üzüntüsüyle bir kez daha sarsıldı. Döne ve Serpil Sevinç kardeşler de babaları Celal Sevinç'in mezarına yazdıkları şiirle gitti. İki kardeş, bir süre Kur'an okuyan annelerine eşlik etti. Daha sonra yazdıkları mektubu, babalarının isminin yazılı olduğu tabelaya mandalla iliştirdi.

'YİNE YOKSUN YANIMIZDA BABAM...'

Mezar başında şiiri okuyan Döne Sevinç, "Babam seninle hayallerimiz nerede kaldı babam; Babam yoksun yanımızda, yine yoksun, babam yoksun" mısralarını söylerken gözyaşlarını tutamadı. Maden şehitlerini anmaya gelen diğer vatandaşlar da Sevinç kardeşlerin şiirlerini duyunca duygusal anlar yaşandı.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.