Bugünkü
Takvim

Rektörler boykotta

Rektörler boykotta
İsrail'in 'ye yönelik saldırılarına tepkiler dinmiyor. İnsan Hak ve Hürriyetleri İnsani Yardım Vakfı, Özgür-Der ve Memur-Sen öncülüğünde toplanan binlerce kişi, dün yine İstanbul Levent'teki İsrail Başkonsolosluğu önüne yürüdü. Sahur saatine kadar süren gösteriye 10 bin kişi katıldı. Bu arada Türk üniversiteleri İsrail'i boykota gittiklerini açıkladı. Türkiye'deki 87 üniversitenin rektörü, ortak açıklamada Gazze için her türlü desteğin sağlanacağını, katliama destek veren İsrail üniversiteleri ile tüm ilişkilerini keseceklerini belirtti. n Emir SOMER

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.